info@baya-protector.com
۰۲۱۲۶۷۱۲۰۳۹
تماس با ما

دانش یو وی ۲

با توجه به گزارشات متعدد مراکز دانشگاهی در خصوص تاثیر اشعه یو وی بر روی ویروس کرونا در اینجا تحقیق دانشگاه کلمبیا را مطالعه میفرمایید :

مطالعه جدید در کالج پزشکان و جراحان Vagelos در مرکز پزشکی اروینگ دانشگاه کلمبیا پیدا کرده است. دیوید برنر ، دکترای ارشد این مطالعه ، دکترای هیجینز ، بیوفیزیک تابش ، می گوید: "بر اساس نتایج ما ، ضد عفونی مداوم در هوا با نور UVC در حد نظارتی فعلی می تواند میزان ویروس منتقل شده توسط هوا را در محیط های داخلی اشغال کرده بسیار کاهش دهد." در کالج پزشکان و جراحان دانشگاه واگلوس کلمبیا و مدیر مرکز تحقیقات رادیولوژی در مرکز پزشکی اروینگ دانشگاه کلمبیا در گزارش منتشر شده است ( https://www.nature.com/articles/s41598-020-67211-2 ) ا  در این تحقیق از نور معمول UVC میکروب کش ( طول موج 254 نانومتر ) می توان برای ضد عفونی فضاهای خالی مانند اتاق های خالی بیمارستان یا واگن های خالی مترو استفاده کرد ، اما قرار گرفتن مستقیم در معرض این لامپ های فرابنفش معمولی در فضاهای عمومی اشغال شده امکان پذیر نیست ، زیرا این امر می تواند یک خطر سلامتی باشد. محققان مرکز پزشکی اروینگ دانشگاه کلمبیا برای ضد عفونی مستمر و ایمن از مناطق اشغال شده در محیط داخلی ، نور UVC دور ( طول موج ۲۲۲ نانومتر ) را مورد بررسی قرار داده اند. نور UVC دور نمی تواند به لایه اشک چشم یا لایه سلول مرده بیرونی پوست نفوذ کند و بنابراین نمی تواند به سلولهای زنده بدن برسد یا به آنها آسیب برساند. محققان قبالا نشان داده بودند که نور UVC دور میتواندبا خیال راحت ویروس های آنفلوانزای موجود در هوا را از بین ببرد .

 https://www.nature.com/articles/s41598-018-21058-w مقاله جدید تحقیقات آنها را به ویروس های کرونا ویروسی فصلی گسترش می دهد ، ویروسهایی که از لحاظ ساختاری شبیه ویروس 2-CoV-SARS هستند که باعث ایجاد 19-COVID می شوند. در این مطالعه ، محققان با استفاده از دستگاه مه پاش ، دو ویروس کرونا رایج را در هوا گرفتند. سپس آئروسل های حاوی ویروس کرونا از طریق هوا در مقابل یک لامپ UVC دور جریان می یافتند. محققان پس از قرار گرفتن در معرض نور UVC بسیار دور ، آزمایش کردند تا ببینند چه تعداد از ویروس ها هنوز زنده هستند. محققان دریافتند که بیش از ۹۹/۹ درصد ویروس در معرض قرار گرفتن در معرض نور بسیار پایین UVC از بین رفته است. بر اساس نتایج آنها ، محققان تخمین می زنند که قرار گرفتن مداوم در معرض نور UVC دور در حد تنظیم کننده فعلی ، 90 درصد ویروس های منتقل شده در هوا را در حدود 8 دقیقه ، 95 درصد را در حدود 11 دقیقه ، 99 درصد را در حدود 16 دقیقه و ۹۹/۹ درصد را در حدود ۲۵ دقیقه از بین می برد .حساسیت ویروس های کرونا به نور ماورا بنفش UVC نشان می دهد که ممکن است استفاده از لامپهای فوقانی UVC در مکانهای عمومی داخلی اشغال شده عملی و ایمن باشد تا خطر انتقال ویروس کرونا و همچنین ویروسهای دیگر را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. مانند آنفلوانزا.  در یک مطالعه جداگانه در حال انجام ، محققان در حال آزمایش اثر UVC دور در برابر 2-CoV-SARS موجود در هوا هستند. اطلاعات اولیه نشان می دهد که نور UVC بسیار دور به همان اندازه در از بین بردن 2-CoV-SARS نیز موثر است. برنر می گوید: "نور Far-UV واقعاً تفاوت بین ویروس کرونا ندارد ، بنابراین ما انتظار داشتیم که 2-CoV-SARS را به همان روش از بین ببرد." "از آنجا که -SARS 2-CoV تا حد زیادی از طریق قطرات و آئروسل هایی که در هوا سرفه و عطسه می شوند پخش می شود ، داشتن ابزاری که بتواند ویروس را با خیال راحت در حین حضور در هوا غیرفعال کند ، خصوصاً در زمانی که مردم در اطراف آن هستند ، مهم است. "از آنجا که استفاده از آن در فضاهای اشغالی مانند بیمارستان ها ، اتوبوس ها ، هواپیماها ، قطارها ، ایستگاه های قطار ، مدارس ، رستوران ها ، دفاتر ، تئاترها ، سالن های بدن سازی و هر جایی که مردم در خانه جمع می کنند ایمن است ، می توان از نور UVC دور در ترکیب با سایر اقدامات استفاده کرد مانند استفاده از ماسک صورت و شستن دست ، برای محدود کردن انتقال 2-CoV-SARS و ویروس های دیگر. " برای مطالع این مقاله میتوانید به آدرس ذیل مراجعه نمایید : https://www.cuimc.columbia.edu/news/far-uvc-light-safely-kills-airborne-coronaviruses